autor: Vladimír Záleský    |   datum: 28.06.2015  |  

Pozvánka na 10. farní puťák - České středohoří

Je mnoho důvodů, proč se letos těšit na puťák: České středohoří je pestrý kraj mnoha skrytých a zapomenutých pokladů... Čeká nás pětidenní putování po českých stepích i po Zahradě Čech od neděle 28. června do pátku 3. července.

Táboříme v terénu, spíme ve stanech a vaříme si sami; s dobrou partou budeme poznávat krásy přírody i skvosty toho, co vytvořili lidé v severočeském pohraničí. Vyjdeme od bývalého kněžského semináře v Litoměřicích a z Radobýlu půjdeme na nejsevernější vinici v Evropě. Převozník nás přepraví na druhý břeh Labe, abychom mohli vystoupit na Lovoš a Oparenským údolím dojdeme

zpět k Labi. Od Kalvárie na vysoké skále nás zase uchvátí pohled na Portu Bohemicu. Pak už budeme postupovat na hradní zříceninu Kamýk, severozápadní část Českého středohoří si prohlédneme z rozhledny na Varhošti a popojedeme starou lokálkou do Zubrnice. Další kilometry cesty budou směřovat do malého městečka Uštěk. Mládež od 11 let se může již nyní přihlašovat - mailem (zalesky@biskupstvi.cz)  nebo kdykoliv osobně .

Těším se na všechny účastníky a na společná dobrodružství.

P. Vladimír
 
 
TOPlist