autor: Zbyněk Vintr    |   datum: 25.07.2011  |  

ONLINE zpravodajství z 13. diecézní expedice – Ukrajina 2011

 PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO - V tomto článku můžete sledovat živé ONLINE zpravodajství z diecézní expedice, které nám chodí z Ukrajiny prostřednictvím SMS zpráv. Putujícím přejeme dobré cesty!

25. července

Prave jsme preckali obrovskou bourku a vichrici. Stany vydrzely, my take - uf! Jeste jsme stihli msi svatou i veceri. Jsme na hrebeni. Dnes padaly kóty: nase skupinka 1881, skupinka Petra L. a Petra J. jsou na hrebeni nad Kolocavou a ostatni zdolali Goverlu (2065m). Vse OK. P. Vladimir. Pozdravujeme vsechny!

24. července

Taborime ve vysce 1150 m a je nam fajn. Varili jsme a ted sedime u ohne. Vsechny zdravime.

20. července

Včera večer zcela znaveni čekáme na svou mašrutku, řidič, aby ospravedlnil své zpoždění, zaveze nás až na dvůr semináře. Slavíme mši svatou v kapli a za rachotu hromů vaříme večeři. Před půlnocí jdeme spát... V úterý ráno slavíme mši svatou, loučíme se s prefektem a jedeme směr Kyjev. Po 100 km odbočujeme k jihu a po 50 km špatných silnic přijíždíme do Počajivské lávry. Velkolepý komplex - klášter se 150 mnichy. V chrámu Uspenie Bohorodičky se modlíme u čudotvorné ikony. V kryptě je hrob a poustevna sv. Jana Počajivského.  Je čas na modlitbu... V podvečer odjíždíme do Českého Malína.

19. července

Dusno a parno, je jasne, ze prijde bourka. Rozmenujeme prvni grose a s Volodymirem navstevujeme hlavni chramy. Nejprve reckokatolickou katedralu sv. Jiriho, kterou navstivil papez bl. Jan Pavel II. V krypte nalezneme hrobky hrdinu totalitnich casu, predevsim nezapomenutelneho kardinala Slipieho. P. Vladimir postal u hrobu arcibiskupa Volodymira Stepianjuka, se kterym se osobne setkal pred 20 lety. Potom jsme v jinem kostele uctili ostatky bl. Jana Pavla II. (papezovy vlasy). Pak uz byl rozchod po peknem historickem centru.

18. července

Nocni cesta Slovenskem ubehla v pohode. Ranni odbaveni na hranicich v Uzgorode bylo prekvapive hladke. Dale jedeme prisernou silnici podel polske hranice. Po poledni jsme ve Lvove, respektive v Rudne v byvalem knezskem seminari. Reckokatolici tam maji pripravny institut pro budouci bohoslovce. Nas pritel otec Volodymir Babic za nami prijel 300 km z Chustu. Po ubytovani ve skromnych pomerech vyrazime do Lvova vlastni "marsrutkou".

17. července

Nemam rad baleni a predodjezdovy zmatek. Kdyz sedneme do autobusu, uz je pohoda. Prvni prekazky jsou uz na brnenskem Silingraku; aby projel autobus, musime posunout plot a prenest dopravni znaceni. Na slovenskych hranicich ma zdravotni potize otec Frantisek, pro jistotu vypravu vzda.

TOPlist