autor: Vladimír Záleský    |   datum: 19.11.2019  |  

Farní chaloupky ...

  Milé děti a milí rodiče,
  po deseti letech, kdy naše děti jezdily pravidelně na zimní víkendové „chaloupky“ a na letní prázdninové „chaloupky“ se v letošním roce tyto programy neuskutečnily.
Byl bych moc rád, kdyby toto dílo mohlo pokračovat  - a třeba se objeví časem někdo odvážný, kdo na toto dobrodružství naváže… Deset let je ale dlouhá doba a tým vedoucích je plně zaměstnán vlastními rodinami nebo pracovními povinnostmi.
Je obdivuhodné, kolik času, energie a nápadů věnovali našim dětem – a je stále těžší najít někoho, kdo „vyhloubí studnu“ pro druhé. 

Rád bych všem, kdo se na chaloupkách podíleli poděkoval a vím, že to byla parta, která držela při sobě a mimořádně se doplňovala. Chaloupky měly tím pádem nejen výborný program ale i skvělou atmosféru.
Jenže, každý kdo dělá něco pořádně ví, kolik to stojí energie… No, a čas popošel: Páša a Anežka se starají o malou Magdalénku a Štěpánku, Bára o Elišku a Anežku, Anička o Kubíčka, Radka pracuje v Táboře, Tomáš a Markétka zase v Brně...
Díky všem vedoucím a kuchařkám za čas, který věnovali dětem z farnosti !
S novým školním rokem zahájil svojí činnost skautský katolický oddíl "Ochránci pramene" pod vedením Matouše, Josefa, Michala, Maky, Bohunky, Stelly a Marki. Mám z toho radost, protože hned v prvním kole se registrovalo 41 dětí. Přitom zájem byl větší než bylo možné přijmout – především u světlušek a vlčat: také zde jsme narazili na možnosti těch, kdo oddíl vedou. 

Novému oddílu tedy přeji stálé Boží požehnání, řadu nových spolupracovníků aby se dostalo i na další děti, které se teprve připojí. A také vyslovuji přání aby se v budoucnu našel někdo, kdo by se opět ujal i ostatních dětí z farnosti a připravil pro ně program na který budou celý život s radostí vzpomínat.

Děkuji moc všem za veškeré nasazení a obětavost.
P. Vladimír
 

TOPlist