autor: MaBo    |   datum: 17.10.2015  |  

Národní eucharistický kongres 2015

 Již tento  týden, od čtvrtka do soboty, proběhne v Brně NEK 2015. Napsáno již o něm bylo mnoho a ještě napsáno bude v následujících dnech. Je možné se na NEK ještě přihlásit? Jak? Kdy? Kde? Přinášíme praktické informace.

Účastníci sobotního (17. října) programu kongresu by měli mít vstupenky, kterými se budou v případě potřeby prokazovat při vstupech na různá místa ve městě Brně. Pokud jste si o ně ještě nezažádali, nevadí. Na sobotní program NEKu 2015 může přijít opravdu každý. 

PŘEVZETÍ VSTUPENEK:  bude probíhat osobním převzetím při příchodu na Nám. Svobody v Brně od 8.00 hod. ráno. K převzetí vstupenek není potřeba  žádný doklad.
CESTA VLAKEM: ze Žďáru:  České dráhy byly informovány o větším zájmu o dopravu vlakem do Brna a zpět.Po konzultacích každému velmi doporučujeme jak skupině tak jednotlivci, aby si co nejdříve zakoupil k jízdence také místenku. Jen tak má jisté, že se do vlaku na daný spoj dostane a to také upozorní české dráhy na nutnost posílení spojů.

PROGRAM : začíná v 9 hod., mše sv. v 10.30 hod. Místa k sezení na Náměstí Svobody nejsou. V případě deštivého počasí mějte s sebou pláštěnky namísto deštníků, které brání přítomným ve výhledu. V přilehlých ulicích v blízkosti Nám. Svobody bude dostatečný počet mobilních WC. Po mši svaté, přibližně ve 12.30, bude krátký eucharistický průvod ulicí Masarykovou na Zelný trh, kde bude NEK zakončen vyznáním víry a svátostným požehnáním. Zakončení ve 13.30 hod.

Program NEK2015: ke stažení v příloze tohoto článku
Web NEK 2015: www.nek2015.cz

 

TOPlist