autor: Pavel Hrabák    |   datum: 04.10.2015  |  

Kurzy ALFA 2015

 V neděli 4. října 2015 budou ve Žďáru nad Sázavou zahájeny další, v pořadí již čtvrté kurzy Alfa - Klášter. První říjnovou neděli začnou v 18 hodin v Orlovně (Libická 1, ZR3) letošní „Kurzy Alfa“ první promluvou: Jde v životě ještě o víc? Posluchači budou v patnácti promluvách seznámeni se základy křesťanské víry. Kurzy vycházejí z celosvětového projektu evangelizace, ve spojení s příjemným a přátelským prostředím a také humorem.

 Proč je humor nedílnou součástí kurzu? 
Humor a radostnost jsou u každého člověka ukazatelem, že je v nitru, v duši zdravý. 
Ruský fyzik Nalimov mluvil o třech osvobodivých citoslovcích:
ó – u vyjádření údivu,
aha – při pochopení problému,
cha-cha – u osvobodivého smíchu.
 
Tomáš Halík  píše v jedné ze svých knih: „Smích a veselí, pokud jsou upřímné a laskavé projevy svobodného srdce, jsou přikývnutím k životu a tím – alespoň implicitně – i Tomu, který nám ho s radostí dal.“
 
Pozvěte, prosím, na kurzy Alfa své přátele a známé, aby znělo naším městem více citoslovcí – Ó, AHA, CHA-CHA a tím přibylo radosti ve vašem okolí.
 
Kurzy probíhají vždy od 18. hodiny  v Orlovně (Libická ul. 1, Žďár III).
Kurzy Alfa tedy tvoří série promluv na klíčová témata, související se základem  evropské kultury - křesťanstvím.  Můžete sami  zjistit zda křesťanství má odpovědi na otázky, na které si sami nedokážeme odpovědět. Hledáš–li  odpovědi? Kurz Alfa je tvojí příležitostí v příjemném prostředí inspirativních setkání prozkoumat řadu zajímavých otázek. 
Účast v kurzech Alfa je bezplatná.
 
PŘÍBĚHY Z ALFY: VIDEOPOZVÁNKA
 
INFORMACE A PŘIHLÁŠOVÁNÍ:  
tel. 721 100 421 , e-mail:  alfa.klaster@gmail.com
Více o kurzech na www.kurzyalfa.cz
 

TOPlist