24. diecézní expedice mládeže - Kosovo

datum: 17.07.2022 - 23.07.2022
čas začátek:
místo: Kosovo
Odjíždět chceme v neděli 17. července a návrat plánujeme v sobotu večer 23. července. Tedy krátká výprava na šest dní. Projedeme Srbskem a zamíříme do Kosova. Kosovo je dnes již poměrně bezpečná země – navíc země malá, zajímavá a krásná. Pro Srby je ztráta Kosova citlivou kapitolou, protože Kosovo hrálo v srbské historii klíčovou roli. Proto většina míst, které máme v plánu navštívit, je spjatá se srbskou kulturou a srbským pravoslavím. Ještě na srbské straně hranice navštívíme klášter Toplica a skalní město Davolja varoš. V samotném Kosovu máme v plánu Pečský klášter ze 13. století, který byl sídlem srbských patriarchů. Klášter je v seznamu památek UNESCO, podobně jako klášter Gračanica. Žijí tam sestry baziliánky, které se věnují zemědělství a mají zde ikonopiseckou dílnu. Do kosovských hor Koprivnik vystoupáme soutěskou Rugova. Kromě mládeže v expedičním věku od patnácti let velmi uvítám, když se k nám připojí i někdo z expedičníků z minulých let a stane se součástí týmu.

Z farního kalendáře

20.08.2022   18:00
Křížová chodba
Modlitby matek - srpen 22