autor: Páša    |   datum: 18.09.2013  |

Letní chaloupka Vlkanov 2013

Cirkus ve Vlkanově 2013. Letní chaloupku jsme prožili v srpnu 2013 na skautské základně ve Vlkanově. Na týden jsme se stali cirkusovými kočovníky, kteří putují po Evropě a sbírají zkušenosti a dovednosti na závěrečné velké vystoupení. Postupně jsme navštívili velká evropská města. Začali jsme v Londýně, kde jsme si vydělali peníze na celý projekt. V Paříži jsme se naučili různým artistickým kouskům – chodit po laně, žonglovat, točit diabolo, cvičit gymnastiku či vyrábět velké bubliny. Další zastávkou byla Barcelona, kde jsme hráli na nástroje a zpívali. V Itálii jsme se rozdělili – holky navštívily Milán a šily si kostýmy, kluci se v Pise učili technickým dovednostem při stavbě věží. Společně jsme se sjeli v Istanbulu, kde jsme vyráběli oponu, sháněli zvířata, chystali materiál na vystoupení. Poslední zastávkou byl estonský Tallinn, ve kterém jsme se učili různým typům tance.
Po pečlivých přípravách a náročných trénincích se v pátek večer konala krásná cirkusová představení. Čtyři cirkusové společnosti předvedli mnoho zajímavých výstupů – od chození po laně, přes žonglování, akrobacii, gymnastiku, mažoretky až po klaunská vystoupení.
Celý tvořivý a pestrý týden jsme si společně krásně užili!