autor: Vladimír Záleský    |   datum: 30.06.2012  |

Výstava fotokoláží Jarky Horákové

Od 20. května bude ve farní galerii na „Santiniho schodech“ umístěna prezentace fotokoláží Jarky Horákové. Při té příležitosti jsme autorku požádali o několik myšlenek k připravované výstavě:
„Umístění výstavy v bazilice na schodech je pro mne symbolikou, která se vztahuje i k námětu koláží i symbolice duše. Jako je chrám místem modlitby, tak i tyto fotokoláže jsou jejím vyjádřením do vrstev barev a tvarů.  Jako je chrám místem, kde se setkáváme s evangeliem, tak i fotokoláže jsou vyjádřením prožívání tohoto evangelia v mém životě. Schody pak symbolizují cestu ke Světlu – Bohu. Tyto schody může zdolat každý z nás – „K čemu nohy, když můžeme dostat křídla!“
Výstava bude ve farní galerii do konce června a bude otevřená po každé mši svaté.