autor: Zbyněk Vintr    |   datum: 04.07.2011  |

6. farní puťák: Javorníky 2011

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO - V tomto článku můžete sledovat živé ONLINE zpravodajství z farního puťáku, které nám chodí z Javorníků prostřednictvím SMS zpráv. Je to "skoro", jako bychom tam byli s vámi, držíme vám moknoucím palce!

7. července 2011 - 16:13 - P. Vladimír:

Přišli jsme na základnu a povečeřeli výborný guláš. Žádné zranění, žádná choroba... V 18 hodin máme mši svatou v Prostřední Bečvě. Účastníci puťáku přijedou do Žďáru zítra v 16:30. Prosím vyzvednout, nakrmit, vyprat a odvšivit. Díky.

6. července 2011 - 23:18 - P. Vladimír:

Dnes jsme ušli 20 km stále po hřebeni, většinou po státní hranici a na čáře rozvodí. Krásný den, poprvé bez deště. Děcka a mládež velmi stateční. Teď sedíme u malého ohýnku, modlíme se růženec, pak povídáme dlouho do večera. Páša a několik kluků uléhá pod širák. Než zapadlo slunce, pozorovali jsme z našeho tábořiště z jedné strany Beskydy s Lysou horou a z druhé Turzovské vrchy a Malou Fatru. Dobrou noc.

5. července 2011 - 22:40 - P. Vladimír:

Krátké večerní zprávy: Večer nás opět chytl vytrvalý déšť. Našli jsme si místo v lese a utábořili se. Když ustal déšť, rozdělali jsme oheň a pojídáme špek s cibulí. Dobrou.

5. července 2011 - 21:24 - z telefonického rozhovoru s manželi Bořilovými:

Konečně ustává déšť a začíná se jasnit obloha. Všichni jsou v pořádku a jsou velice stateční. V šest hodin večer jsme jim dovezli jídlo a společně jsme na louce oslavili mši svatou ze slavnosti svatých Cyrila a Metoděje. Děcka dnes zdolaly Velký Javorník. Zázemí v Prostřední Bečvě je výborné, doporučujeme jejich webové stránky: http://farnostdolnibecva.majestat.cz/

5. července 2011 - 14:00 - P. Vladimír:

Puťák včera: Prší, pijeme pivo a čaj ve valašské hospodě, paní vedoucí kvůli nám topí, opět prší... Přicházíme  do Velkých Karlovic k dřevěnému kostelu. Táboříme ve výšce 750 m v lese. Vaříme gulášovou polévku na vařičích a podařilo se nám rozdělat oheň - vše je mokré. V noci opět vydatně prší.

5. července 2011 - 13:13 - A. B.:

Aktuální fyzicko-duševní stav: Nohy bolí, ale žiju. Ramena - občas zabolí. Počasí v okolí: Prší, prší a prší. Nejdelší doba strávená v dešti: cca 2 hodiny. Nejdelší pochod v bahně: 3,5 km. Epic fail dne: 3km výstup na kopec a následné info P. Záleského, že nás zavedl opačným směrem. Nejlepší zážitek dne: Gulášová polévka + sundání bot + zachumlání do spacáku. Poselství dne: Každý kopec se dá vyjít, i ten nekonečný... Pokud musíte, spát se dá všude. Toť vše. PS: Jdu a zatím žiju.

4. července 2011 - 23:58 - komentář na Facebooku pro putující od KD:

živě tedy pozdravy z domova: držte se, zmoklíci, zítra vám z mraků vyleze slunce!

4. července 2011 - 21:35 - +420...929:

Puťák shrnu do tří slov: déšť, pot a zatuchlé boty.

4. července 2011 - 21:27 - +420...232:

Posouváme limity, ráno se vstává o sedmi.

4. července 2011 - 21:17 - P. Vladimír:

V neděli jsme úspěšně přijeli do Dolní Bečvy. Přivítal nás místní pan farář Petr Dujka a vyborná sekaná Blanky Bořilové. Protože lilo jako z konve a na farní zahradě se stanovat nedalo, udělali jsme rychlý přesun do Prostřední Bečvy. Moderní kostel sv. Zdislavy s pastoračním centrem - rychle jsme zdomácněli a oslavili 18. narozeniny Julie P. a 13. narozeniny Martina B. Stále prší. Otec Vladimír se ukládá ke spaní v kostele v dětském koutku. Stále prší...