autor: Zlata Součková    |   datum: 10.05.2009  |

11. expedice - Finsko - Kondiční víkend

Letošní kondiční víkend před expedicí do Finska byl plánován ve vodáckém duchu, a proto jsme si vybrali jako základnu skautskou loděnici na břehu řeky Jihlavy v Ivančicích u Brna.

Protože byl prodloužený víkend, sešli jsme se už v pátek 8. května dopoledne a společně připravovali zázemí pro táboření. Odpoledne vyrazila už poměrně početná skupina na výlet do Řeznovic, kde jsme slavili mši svatou v krásném románském kostele, nejstarším na Moravě.

Sobotní dopoledne bylo pracovní – někteří z nás vyráběli kříž, který v Litvě poneseme při pouti na Horu křížů, ostatní zdokonalovali své vodácké dovednosti pod vedením Wabiho a Jany ... a tábořištěm se nesla vůně jedinečného „Martrinova guláše“, který na ohni připravoval šéfkuchař Martin Schlosser spolu s expedičními kuchaři. Po odpoledním slavnostním nástupu a přípitku jsme se vydali na pouť do nedaleké kaple sv. Jakuba. Zde jsme do bohoslužby vložili naši expedici i starosti a radosti, které prožíváme. Táborový oheň pak zakončil další den a mnozí z nás se rozloučili.

Po nedělní mši svaté v Ivančickém kostele už jen zbývalo uklidit a předat tábořiště. Dík za hezky prožitý víkend patří všem expedičníkům a také ivančickým skautům, kteří nám zapůjčili tábořiště.

Kondiční víkend