autor: Farnost ZR2    |   datum: 25.06.2021  |

Sbírka pro Moravu

Milí farníci,

to, co jsme zřejmě všichni dnes viděli, otřáslo asi každým z nás... Je mi to moc líto, všechny ty vesnice jsem znal.
Dnes odpoledne jsem mluvil s panem farářem z Hrušek a Moravské Nové Vsi - situace je tam velmi zlá. Nabízel jsem ubytování komukoliv, jsme ale moc daleko.
Nepochybuji ale, že okolní obce se postarají a pomohou. My můžeme alespoň modlitbou a sbírkou.
Biskup Vojtěch rozhodl, že sbírka této neděle bude pro všechny postižené obce - pamatujte na to. Sbírka na bohoslovce bude přesunutá na příští neděli.
Hned v  pondělí budeme za celé naše děkanství posílat peníze na fond diecézní pomoci - prosím, pamatujte na to a pomozte!
Pokud byste chtěli pomoci i jinak, tak lze použít farní účet Moravské Nové Vsi - s VS 777:  to bude určeno konkrétním lidem z této farnosti.
Na opravy kostelů jim můžeme přispět později, teď jde hlavně o pomoc lidem - jejich farní účet je zde: 1381673309/0800
Stačí však, když přispějete v nedělní sbírce, která bude využita rychle a účelně.
Růženec denně ve 20:00 bude za postižené lidi a obce... Dnes ráno jsem za ně měl mši svatou v domově seniorů.
Děkuji za Vaši obětavost.
P. Vladimír