autor: Vladimír Záleský    |   datum: 29.04.2020  |

Pozdrav o svátku sv. Kateřiny Sienské

Milí farníci, přátelé a milé děti,
dnes jsem již od svítání vyhlížel déšť – a krásně pršelo, Bohu díky za to! Modleme se za vodu, snad nás Pán vyslyší pro několik „ospravedlněných“, jako byl ochoten zachránit Sodomu na přímluvu Abraháma. Naše modlitba není maličkost. Myslím, že na ní stojí budoucnost! Bylo to tak vždy ale mnozí lidé tomu přestali věřit, proto se také přestali modlit nebo modlit s vírou.
Často si teď přejeme a slyšíme to při různých projevech, aby se vrátil život k normálu… K tomu mi napsal jeden z našich farníků krásný postřeh za který děkuji:  Mizí voda, symbol i zdroj a podmínka života... Pořád ještě "nelezeme ke Kříži", ale odbrzďujeme jakási kola falešné ekonomické spásy, která urychlují pád. Vracíme se do "normálu", který ale není normálem, ale ignorancí Boha a jedním velkým globálním nepořádkem, jedinou starostí o udržení stávajících globálních kšeftů se vším, i s lidmi..

Dnes jsem objevil větu, kterou napsala sv. Terezie z Lisieux (Terezička Ježíškova): „Mou jedinou radostí je vědomí, že plním Boží vůli.“ To je vize a naplnění života! A jak zoufale se dnešní svět posunul kamsi daleko zpět ve vnímání štestí a radosti.

Zítra bude adorace již v obvyklém čase od 17 do 18 hodin. Během adorace budu zpovídat od 17 do 17:30. Mše svatá bude v 18 hod. v Čeké Mezi. Tím se vracíme ke čtvrtečním bohoslužbám v našich vesničkách. Dnes rozhodl otec biskup Vojtěch, že se letos neuskuteční diecézní pouť rodin. Akce s velkým počtem lidí budou komplikované ještě i v létě.

Přeji Vám všem požehnaný večer a dobrou noc.
P. Vladimír