autor: Vladimír Záleský    |   datum: 19.07.2020  |

Pozvánka na 22. expedici mládeže

Poloniny Bieszczady 2020

Kdybychom ve střední Evropě hledali divoký kout přírody, kde je možné zahlédnout stopu vlka, uslyšet medvěda či dokonce spatřit zubra, pak je třeba se vydat do hraničního trojmezí Ukrajiny, Polska a Slovenska. Právě tam se vydáme na 22. diecézní expedici mládeže. Z polské a ukrajinské strany Běščady, ze slovenské strany Bukovské vrchy, či Poloniny. Krásný kraj ticha, čisté vody a starých dřevěných kostelíků, to vše v jedné z největších rezervací v Evropě.
Odjezd v neděli 19.7. ve 14:00 – první nocleh bude na Kláštorisku, kde budeme tábořit u bývalého kartuziánského kláštera ve Slovenském ráji.
Pondělní program bude v Košicích – pouť do katedrály sv. Alžběty a na místo mučednické smrti košických mučedníků. Potom přejedeme až k ukrajinské hranici a ve Vysoké nad Uhom najdeme rodný dům i hrob sv. Aničky Kolesárové. Večer se posuneme severně podél ukrajinské hranice k vesnici Uhľa, kde budeme tábořit…
Od úterý do pátku budeme 4 dny jenom v kopcích. Nejprve půjdeme k vesnici Uličské Krivé, kde je jeden z mnoha dřevěných kostelů, které jsou čerstvě na seznamu UNESCO. Potom vystoupáme do výšky 1221 m n.m. na horu Kremenec, kde staneme na trojhranici. Odtud již půjdeme jenom západně po polské hranici až k Dukle.
Vracet se budeme v sobotu 25. července večer.
Cena za dopravu a stravu je 2.300,- Kč

Srdečně zvu naši mládež od 16 let.
P. Vladimír Šagi