autor: Zbyněk Vintr    |   datum: 20.12.2015  |

MĚSTSKÉ DIVADLO ve ŽĎÁRU NAD SÁZAVOU

PÁTEK 18. 12. 2015

19:30 - KOUZELNÍK, KTERÝ UMĚL NAMALOVAT DUŠI
Scénická koláž o Janu Zrzavém. V hlavní roli Stanislav Michek. (Společnost Jana Zrzavého, Krucemburk)

SOBOTA 19. 12. 2015

14:00 - POHÁDKY ZE ŠPALÍČKU
Pohádky pro nejmenší: Budulínek a Červená Karkulka. (KDS Effrenata, Žďár nad Sázavou)

14:45 - SYNDIBÁD
Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu vonící dálkou, kávou a vzácným kořením, do země jménem Omán.
(Divadlo Studna, Hosín)

16:00 - COPAK ČÁPY ASI TRÁPÍ…?
Pohádkový příběh pana Čápa a paní Čápové, kteří lidem, co se mají rádi, nosí děti. Ale zas tak jednoduché to
není… (Divadlo Matýsek, Nový Bor)

17:15 - ZVĚSTOVÁNÍ PO HOSÍNSKU
Klasický příběh svaté trojice: Josefa, Marie a narozeného Ježíška v mírně komické úpravě.
(Divadlo Studna, Hosín)

19:30 – POSLECHOVKA – POCTA MARTINU ŘEHOŘOVI
Pro radostnou náladu vám bude zčerstva hrát Aleš Kostečka

NEDĚLE 20. 12. 2015

14:00 –KOUZELNÝ ZVON
Příběh vypráví o dobrodružné cestě za kouzelným zvonem, o velikém přátelství a odvaze.
(Dřevěné divadlo Jana Hrubce, Nové Město na Moravě)

15:00 - KOCOURKOV
Kocourkov je město tak chytrých, že díky své chytrosti umí všechno. To bude legrace!
(Divadlo Trakař, Praha)

16:15 – DESET-DVACET-SOVA!
Interaktivní představení, které zvedne děti ze židle a nenechá nikoho stát v koutě.
(Studio Damúza o.p.s., Praha)

17:15 – JÁ MALÝ PŘICHÁZÍM KOLEDOVAT ....
Vystoupení žďárských folklórních souborů Rozmarýnek a Bystřinka v doprovodu Horácké muziky.
(Žďár nad Sázavou)

Otvíráme půlhodinku před prvním představením. Mezi představeními bude ve foyer tradiční DĚTSKÁ DÍLNA - nápady na dárky pro blízké a jejich výroba, paličkování, hrací koutek pro nejmenší, své dovednosti představí umělecký řezbář a další umělci. Pro dokreslení správné předvánoční nálady zahrají a zazpívají zpěváci z Církve adventistů s.d. a žáci 3. ZŠ Žďár nad Sázavou. Na bubny djembe zahrají žáci a učitelé speciálních tříd 3. ZŠ Žďár nad Sázavou. Bude připravena ochutnávka medových perníčků o.s. Přátel waldorfské pedagogiky i silvestrovského pohoštění členů Církve adventistů s.d. Do HER A SOUTĚŽÍ Vás již tradičně zapojí DUHA AZ ze Žďáru nad Sázavou a letos poprvé 25. Přední hlídka ROYAL RANGERS Žďársko. Ve foyer divadla bude umístěna vánoční výstava, kterou připravili žáci ZUŠ Žďár nad Sázavou. Přijďte si pro BETLÉMSKÉ SVĚTLO!
Tuto akci podporuje město Žďár nad Sázavou a milí Sponzoři. VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ!!! www.ostrovpohody.cz