autor: Michal Berger    |   datum: 21.12.2014  |

Ohlášky na 4. neděli adventní 2014

4. neděle adventní

21. prosince 2014

Mše svatá byla obětována za rodinu Kabrdovu ze Světnova.

Středa         Štědrý den

Čtvrtek        Slavnost Narození Páně – Hod Boží vánoční

Pátek           Svátek sv. Štěpána, prvomučedníka

Sobota        Svátek sv. Jana, apoštola a evangelisty

Neděle        Svátek Svaté rodiny

Pondělí   17:15   -   Za + Aloise Novotného a oboje rodiče

Středa     21:00   -   PŮLNOČNÍ: Za Jana a Růženu Roučkovy z Kláštera

Čtvrtek      9:00   -   HOD BOŽÍ:  Za živou  a + rod. Tlustošovu,

Pospíchalovu a manžele Štůlovy

Pátek         9:00   -   SV. ŠTĚPÁN: Za + rodiče Štefanovy a celou rodinu

Sobota      8:00    -   SV. JAN: Na úmysl dárce - žehnání vína, přijetí ministranta

Neděle      9:00    -   Za farníky a za rodiny (obnova manželských slibů)

·        Děkuji skautům za přinesené Betlémské světlo – bude k dispozici až do sv. Štěpána v předsíni baziliky.

·        Děkuji Vám za dary na farní Adopci na dálku – celé potřebná částka 9.800,- Kč se již vybrala – peníze navíc budou použity na jiné charitativní účely.

·        Dnes je v Klášteře zpovědní den – zpovídat se bude od 14 do 17 hod. Zítra je příležitost ke svátosti smíření u sv. Prokopa.

·        Děkuji všem, kdo se zapojili do vyřezávání betléma pro Zelenou horu. Vzniklo opět podivuhodné dílo. Betlém budeme žehnat na Hod Boží ve 14 hod. Bazilika i poutní kostel sv. Jana  budou otevřené ve čtvrtek od 14 do 17 hod.

·        Na „Půlnoční“ bohoslužbu pojede opět autobus: odjezd z Herálce ve 20:10,dále:  Cikháj 20:15, Světnov 20:20 a Polnička 20:30 hod. Po bohoslužbě pojede zpět.

·        Při „Půlnoční“ mši svaté bude zpívat náš chrámový sbor Fons. Jejich koncert „Zpívej v čase vánočním“ bude na Štěpána od 17 hod. v bazilice. Příští neděli na Svátek Svaté rodiny bude zpívat Musica Sarensis.

·        Nyní po mši svaté lze zakoupit farní čokolády a také knihu o Svaté Zemi, vydanou k příležitosti Národní pouti do Izraele.

·        Na Štěpána bude modlitba dětí u jesliček ve 14:00 hod. -  dětská schola bude zpívat, děti zahrají jednu scénku a mládež má připravenou pantomimu.

Tel. 566 625 190,  Mobil: 607 736 851,   E-mail:  zalesky@biskupstvi.cz

http://zdarskefarnosti.cz       www.facebook.com/zdarskefarnosti