autor: Michal Berger    |   datum: 08.08.2021  |

Ohlášky na 19. neděli v mezidobí 2021

8. srpna 2021
 Tato mše svatá byla obětována za:
     Ne    9:00  -  Za živou a + rod. Kabrdovu a Cempírkovu

Pondělí  –   Svátek sv. Terezie Benedikty od Kříže, panny a mučednice, patr. Evropy
   Úterý      –   Svátek sv. Vavřince, jáhna a mučedníka
   Středa    –   Památka sv. Kláíry, panny
   Čtvrtek   –   Památka sv. Jany Františky de Chantal, řeholnice
   Sobota   –   Památka sv. Maxmiliána Marie Kolbeho, kněze a mučedníka
   Neděle    –   Slavnost NANEBEVZETÍ PANNY MARIE

Pondělí   17:15  -  Za farníky
  Středa    17:15  -  Za Marii Vepřovskou a její živou a zemřelou rodinu
  Čtvrtek   17:00  -  A d o r a c e
  Pátek      17:15  -  Za živou a + rod. Wasserbauerovu a Pejchalovu
  Sobota    11:00  -  Svatební obřad:
                  16:30  -  Za živou a + rod. Čičátkovu a Jaškovu, syna a manžela
  Neděle      9:00  -  Na poděkování za 50 let společného života a za živou a
                                                                     + rod. Hedvábných a Veselských

•    Odjez na farní pouť je dnes odpoledne ve 14:30 od Tokozu. Návrat je ve čtvrtek. Mše sv. v pondělí a ve středu bude mít v bazilice o. Miloš Kabrda.
•    V pátek prosím naléhavě všechny dostupné muže o pomoc při bourání a odvážení lešení. Začínáme hned ráno v 8:00. Odpoledne od 14 hod, prosím ženy o úklid kostela – přijde úklidová skupinka ale budou vděčné za pomoc aby se to stihlo do večerní mše svaté.
•    V sobotu 14.8. bude společenství Modlitby matek – v 18:00 hod.
•    V sobotu v 16:30 bude první poutní mše svatá. Hlavní pouť je v neděli – při mši svaté bude zpívat Svatomichalský chrámový sbor z Prahy.
•    Jak jste si všimli na banneru nebo plakátech: od 24. do 26. srpna zde bude probíhat floristický seminář. Zvu Vás již dnes na vernisáž, která se uskuteční ve čtvrtek 26.8. v 16 hod. Výstava květinové výzdoby se bude jmenovat „Bazilika v květech naděje“.
•    Ohlášky snoubenců: dne 21.8. chtějí uzavřít církevní sňatek v naší farnosti tito snoubenci: Ondřej Neubauer (Vepřová) a Lucie Brychtová (Vel. Bíteš) a ve stejný den: Jan Wasserbauer (Žďár n/S) a Magdalena Fejtová (Nové Veselí). Can 1053 CIC.
•    Časné sliby našeho bratra Josefa Řetického, nyní františkánského bratra Michaela budou v sobotu 21.8. u Panny Marie Sněžné v Praze.