autor: Michal Berger    |   datum: 01.09.2019  |

Ohlášky na 22. neděli v mezidobí 2019

1. září 2019
Mše svatá byla obětována za farníky.

Úterý      –   Památka sv. Řehoře Velikého, papeže a učitele církve
Čtvrtek   –   Památka sv. Matky Terezy z Kalkaty
Pátek      –   První pátek v měsíci
Sobota   –   Památka sv. Melichara Grodeckého, košických mučedníků
                    umučeni v Košicích spolu s Markem Križinem a Štěpánem Pongrácem před 400 lety.
Neděle    –   23. neděle v mezidobí

Pondělí    17:15  -  Za + Boženu, Rudolfa a Vladimíra
Středa     17:15   -  Za + Bohumila Bureše, živou a + rod. Burešovu a Fialovu
Čtvrtek    17:00   -  A d o r a c e
Pátek       17:00   -  Za +Aloise Šimka, rodiče a duše v očistci
Sobota     11:00  - Svatební obřad Ondřej a Věra  12:30 - Svatební obřad Miroslav a Kristýna
                 16:30   -  ZH: Za + Marii Průšovou a rodiče Kulhánkovy
Neděle      9:00   -  Za živou a + rodinu Šislerovu, Miškovských, Veselých
                                                                                            a Stáňu Dostálovou

•    Seminář obnovy v Duchu sv. začne v neděli 8.9. Dnes poslední možnost přihlášení.
•    Děkuji všem, kdo jakkoliv pomohli při včerejší Diecézní pouti rodin.
•    Dnes v 11:00 pouť u kaple sv. Andělů strážných v Polničce. Mše sv. P. Miloš Kabrda.
•    Milí farníci, chtěli bychom Vás pozvat do nově vzniklé farní kavárny – vždy v neděli po mši v křížové chodbě. Kavárna se bude jmenovat „U Josefky“ a otevírá za týden.
•    Protože Miriam odjíždí na studia do zahraničí, povede rytmickou scholu naše varhanice Petra Kynclová. První zkouška bude příští neděli. Schola bude cvičit po mši svaté ve farní knihovně a zveme nové hlasy i malé děti a také muzikanty!
•    Na první pátek budeme navštěvovat naše nemocné.
•    Ohlášky snoubenců: dne 14. září chtějí uzavřít církevní sňatek Daniel Šebela a Markéta Seidlová (oba Zr) a také František Šíma a Tereza Lojková (oba Světnov). Can 1053 CIC.
•    Santiniho barokní slavnosti – 300 let zahájení výstavby kostela Na Zelené hoře a 25 let zapsání do seznamu UNESCO. Program je na vývěsce. Při této příležitosti nás příští neděli navštíví pomocný pražský biskup Mons. Zdeněk Wasserbauer.
•    Marek Orko Vácha bude mít přednášku na BiGy v pátek 6.9. v 18:00.