autor: Michal Berger    |   datum: 30.06.2019  |

Ohlášky na 13. neděli v mezidobí 2019

30. června 2019
Mše svatá byla obětována za Martina Dobrovolného a živou a + rodinu.

Středa      –   Svátek sv. Tomáše, apoštola
Čtvrtek     –   Památka sv. Prokopa, opata
Pátek        –  Slavnost sv. Cyrila, mnicha Metoděje, biskupa, věrozvěstů
Sobota     –   Památka sv. Marie Goretti, panny a mučednice
Neděle     –   14. neděle v mezidobí

Pondělí     17:15   -   Za Marii a Františka Lojkovy, rodiče a sour. a rod. Svobodovu
Středa       17:15   -   Za + Zdeňka Lacinu z Račína a + rodiče
Čtvrtek      17:00   -   A d o r a c e
Pátek           9:00   -   Za živou a + rodinu Chybovu a Pometlovu
Sobota      16:30   -   ZH: Za + Františka Víznera
Neděle        9:00   -   Za farníky

•    P. Štěpán byl ustanoven jako kaplan na poutní místo Žarošice. Tento týden bude slavit mši svatou s Vámi v pondělí a ve středu.
•    Již jsem Vám oznamoval, že k nám bude ustanoven jako kněz – salezián P. Jaroslav Trávníček, kterého přivítáme příští neděli 7.7. při mši svaté.
•    Děkuji Vám za Vaše dary při sbírce na bohoslovce minulou neděli – vybralo se 17.000,- Kč. Děkuji Vám za tuto podporu kněžského semináře.
•    Po celé prázdniny bude (od zítřka) otevřena denně bazilika i dolní hřbitov – vždy od 10 do 16 hodin. Budou zde vyškolení průvodci a vstupné bude pouze dobrovolné. Jde nám o to aby mohl být kostel celý den otevřený k modlitbě – využijte toho.
•    Děti, které jedou dnes na puťák mají sraz na vlakovém nádraží v 11:15. Návrat bude ve čtvrtek odpoledne. Budou stále v okolí Berouna.
•    Děkuji všem za pomoc při přípravě děkovné mše svaté P. Štěpána a při průběhu oslavy.
•    Dětem přeji požehnané prázdniny.
•    Dne 25.6. zemřel v rajhradském hospici P. Jan Kubát, který byl v Klášteře farářem od roku 1967 do roku 1974. Pohřeb měl v pátek v Radostíně n/Osl.