autor: Martin Bořil    |   datum: 10.09.2016  |

Otevření pamětní síně P. Jana Buly

OTEVŘENÍ PAMĚTNÍ SÍNĚ P. JANA BULY v Lukově u Moravských Budějovic.
10. září 2016 ve 14.00 hod.

Pod záštitou:
· Mons. ThLic. Vojtěcha Cikrleho, biskupa brněnského
· Ministra kultury ČR Mgr. Daniela Hermana
· Předsedkyně Konfederace politických vězňů ČR MUDr. Naděždy Kavalírové
· Prezidenta Platformy evropské paměti a svědomí Görana Lindblada
· Starosty Orla Ing. Stanislava Juránka
· Hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka

Program:
14.00 hod. Mše svatá za oběti totalitního komunistického režimu
Položení květin u památníku obětem první světové války a totalitního režimu s projevy významných osobností
15.30 hod. Slavnostní otevření a požehnání pamětní síně P. Jana Buly s prohlídkou výstav:
· Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo
· Vyhnanci
Představení knihy autorů Luďka Navary a Miroslava Kasáčka: A PŘECE BUDU BLÍZKO. Život a mučednická smrt kněží Jana Buly a Václava Drboly od Babic

Srdečně zve Římskokatolická farnost Lukov.

"Pán Bůh mi vyměřil krátký život, ale věřím, že nebyl nadarmo. Těší mě dnes, že jsem mu sloužil a že jsem jeho služebníkem zůstal až do konce. Odcházím s Ním smířen. Těším se na shledání se všemi, kteří mě na věčnost předešli. Můj patron sv. Jan Křtitel neměl delší život než já a v jeho soudu je se mnou tolik společného. Zítra, až dopis dostanete, já už budu mít pomodlen svůj žalm: „Nyní můžeš, Pane, propustit svého služebníka…“. Děkujte Pánu Bohu za to."

Z dopisu P. Jana Buly 19. 5. 1952
Psáno den před popravou