autor: Martin Bořil    |   datum: 27.07.2016  |

Halík: Nejnebezpečnější podhoubí radikalizace v našem světě je šíření předsudků a nenávisti

PRAHA - Katolický kněz Tomáš Halík dnes na svých webových stránkách zveřejnil stanovisko k nedávným teroristickým útokům ve Francii. Varuje v něm před šířením předsudků a nenávisti, které považuje za nejnebezpečnější podhoubí radikalizace a terorismu v našem světě. Podle Halíka je důležité v psychologické válce udržet většinu muslimského světa ve společném odporu vůči fanatickým džihadistům.

Ve vyjádření kritizuje ty, kteří nedokáží rozlišit mezi islámem a džihadistickými teroristy. Za zjednodušený považuje pohled hnutí kolem hnutí „Islám v České republice nechceme“ nebo nedávné vyjádření osobního tajemníka arcibiskupa Dominika Duky Norberta Badala. Ten se v rozhovoru pro ČT24 pozastavil nad rozlišováním „špatného islamismu a úžasného islámu“. A dodal: „To přece tak není, nalijme si čistého vína, že je to naprosto jinak a toto jsou jenom řeči, které mají prostě dodat odvahu těm, kdo nás tady budou dál a dál terorizovat.“ Zároveň doplnil, že vloni mělo dojít ve Francii k nárůstu útoků na kostely o 79 procent.
Server Aktualně.cz ale dnes upozornil, že zprávy na které se Badal odkazuje, nehovoří o strmém nárůstu, ale o tom, že z celkového počtu všech 591 útoků na církevní budovy tvořily v roce 2014 útoky na křesťanské kostely 79 procent (ZDE).
===

Zdroj: www.christnet.cz