autor: Martin Bořil    |   datum: 02.04.2016  |

Národní pochod pro život 2016

Podle údajů ČSÚ bylo v roce 2014 usmrceno před narozením 21 893 dětí.  Hnutí pro Život ČR je nezisková organizace,  která pomáhá ženám, které neplánovaně otěhotněly a řeší, "co bude dál".

Hnutí pro živt ČR zve všechny občany na Národní pochod pro život 2016, který se uskuteční v sobotu 2. dubna 2016 v Praze.

Program:
10:00  PONTIFIKÁLNÍ MŠE SVATÁ
katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha
celebruje Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský

12:00 DOPROVODNÝ PROGRAM
Klárov (stanice metra Malostranská)
předprogram a oběd pro rodiny s dětmi  (pro předem registrované rodiny s dětmi)

14:00 ZAHÁJENÍ A POCHOD CENTREM PRAHY
Klárov (stanice metra Malostranská)
Trasa: Klárov - Mánesův most - nám. J. Palacha - Křižovnická - Smetanovo nábř. - Národní - 28. října - Václavské nám.

16: 00 ZÁVĚR U SOCHY SV. VÁCLAVA
Václavské náměstí

Přikládáme dopis  Radima Ucháče z Hnutí pro Život ČR kněžím našich farností:

Vážení otcové, milí přátelé,
rádi bychom Vám poděkovali za mnohaletou podporu a práci, která zpravidla není vidět a už vůbec nebývá doceněna. Máte mnoho starostí a nechceme Vám přidělávat další, nebo Vás jakkoliv "úkolovat". Chceme se podělit o radost, která - věříme - i Vás potěší.

Máme upřímnou radost, že stále větší část české společnosti vnímá potřebu pomáhat ženám, které čekají nečekaně dítě. Po mnoha desetiletích konečně i zaznívá, že zodpovědnost muže za ženu a počaté dítě je tím klíčovým momentem pro skutečné řešení. Mnoho osobností, starostů i nemocnic napomáhá, aby se každé dítě mohlo narodit (např. Magistrát hl. m. Prahy poskytuje v březnu a dubnu reklamní plochy v hodnotě několika set tisíc korun).

Nic z toto by se nedělo, kdyby nebylo Vaší každodenní práce a úsilí tisíců věřících, které vedete. Budeme proto zvláště za Vás děkovat i při mši svaté v katedrále 2. dubna celebrované panem kardinálem Dominikem Dukou před Národním pochodem pro život a přenášené TV NOE. Chystají-li se přijet rodiny s dětmi i z Vaší farnosti, možná je potěší možnost zaregistrovat se k bezplatnému obědu, na který je pan kardinál zve (registrace je možná zde: http://pochodprozivot.cz )

Radim Ucháč
Hnutí Pro život ČR