autor: Michal Berger    |   datum: 13.12.2015  |

Ohlášky na 3. neděli adventní 2015

3. neděle adventní

13. prosince 2015

Mše svatá byla obětována za farníky.

Začal Svatý rok milosrdenství

Pondělí        Památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele

Neděle          4. neděle adventní

Pondělí   17:15   -  Za bohaté plody Svatého roku a za všechny poutníky

Středa     17:15   -  Za + Marii a Jana Kubišovy a rodiče a sourozence

Čtvrtek    17:00   -  A d o r a c e           18:00 – mše sv. ve Stržanově

Pátek       17:15   -  Za Marii a Josefa Pospíchalovy, živou a + rodinu

Pospíchalovu, Holasovu a Lukešovu

Sobota      7:30   -  Za + slečnu Josefku, Václava Judu, Boží ochranu a

pomoc Panny Marie pro rodinu

16:30   -  Zelené hora: mše svatá na úmysl dárce

Neděle       9:00   -   Za farníky a poutníky a za město Žďár n/S

·        Začal Svatý rok milosrdenství – v těchto dnech se scházíme k modlitbě novény – zítra a ve středu a v pátek po mši svaté, v úterý a ve čtvrtek v 19 hod.

·        I když bude předvánoční svatá zpověď až příští neděli 20.12. odpoledne, chtěl bych Vám pozvat abyste přijali svátost smíření již tento týden. Zpovídat se bude  hodinu přede mší svatou – příprava na slavnost otevření Svaté brány.

·        Prosím ty, kdo vyřezávají biblické obrazy na Svatou bránu aby již dokončovali práci nejpozději do čtvrtka, v lepším případě již v úterý.

·        Ve středu 16.12. bude na Zelené hoře Nikodémova noc – od 19 do 21 hod. tichá adorace, možnost svaté zpovědi.

·        Děkuji Zbyňkovi Vintrovi a ostatním přispěvatelům za připravení vánočního farního zpravodaje. Číslo je velmi zajímavé, poměrně rozsáhlé a najdete tam pozvání na různé farní programy. Cena je 20,-Kč a prosím, vezměte jej i nemocným a starým lidem ať mají kontakt s farností.

·        Pokračuje také naše adventní sbírka do kasičky na Adopci na dálku, našich dětí v Indii.  Děkuji Vám !

·        Příští neděli začne liturgie na 2. nádvoří před kostelem (prosím, nechte auta mimo areál). Pan generální vikář Mons. Jiří Mikulášek povede obřad otevření Svaté brány. Přijďte včas.

·        Po mši svaté se budou prodávat knihy, farní oplatky a čokolády a také bude uvedena kniha, kterou vydala farnost - „Bez retuše“ – o osobnostech zakladatelských rodů.

Tel. 566 625 190,  Mobil: 607 736 851,   E-mail:  zalesky@biskupstvi.cz

http://zdarskefarnosti.cz        www.facebook.com/zdarskefarnosti